Fulcrum Health Novisyn Plus - kloubní výživa s kyselinou hyaluronovou, 30 sáčků

Kloubní výživa s kyselinou hyaluronovou v orální formě

Novisyn Plus je kloubní výživa s obsahem 17 mg kyseliny hyaluronové + Vitamín C. Je určena k vnitřnímu, orálnímu užití. Denní dávka je obsažena v prakicém 5 ml sáčku.

Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v našem těle a nachází se v synoviální tekutině kloubů, stejně jako v očním sklívci a kůži. Je součásti pojivových, epiteliálních a nervových tkání. Vitamín C přispívá k normální funkci imunitního systému a působí jako antioxidant. Kyselina hyaluronová (nízkomolekulární) je jedna ze dvou hlavních složek synoviální tekutiny. V kloubu slouží jako lubrikant a tlumič nárazů, má schopnost mírnit zánět a bolest, potlačuje degradaci chrupavky.

Kyselina hyaluronová (též hyaluronan, hyaluronát sodný nebo HA) je polysacharid vyskytující se běžně v kůži, očích, kloubní tekutině a chrupavce. Její molekulu si lze představit jako dlouhý řetěz, jehož vlastností a zároveň působení v organismu je závislé právě na jeho délce (molekulární hmotnosti). Dlouhé řetězce kyseliny hyaluronové jsou tělu vlastní a nevyvolávají tedy zánětlivé reakce, naopak je lze považovat za protizánětlivé látky. Z tohoto důvodu je již od 70. let 20. století používána při artritických stavů a dalších kloubních potíží u zvířat. Od 90. let je častěji voleno podávání kyseliny hyaluronové do žíly. Tento způsob byl zpočátku přijímán skepticky, nicméně vědecká studie prokázala účinnost žilního podání. Nyní se už vyskytují produkty jako je Novisyn Plus, které umožňují orální podání kyseliny hyaluronové.

Balení

Obsahuje 30 sáčků (1 měsíc)

Složení v dávce 5 ml (1 sáček)

  • Kyselina hyaluronová - 17 mg
  • Vitamín C - 12 mg

Hmotnost

150 ml  (odchylka +/- 5 ml)

Skladování

Uchovat na suchém místě, při teplotě 5-25º C. Chránit před přímým slunečním zářením.

Upozornění

Výrobek není určen pro děti. Ukládat mimo dosah dětí!  Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekročit doporučené denní dávkování! Nevhodné pro osoby se zvýšenou citlivosti na jednotlivé složky. Není určeno jako náhrada pestré stravy!

Výrobce

Fulcrum Health Ltd, Kimbolton, Velká Británie

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze

Fulcrum Health Novisyn Plus - kloubní výživa s kyselinou hyaluronovou, 30 sáčků

  • Výrobce: Fulcrum Health
  • EAN: 5055071900990
  • Dostupnost: Není na skladě
  • 630 Kč
  • Cena bez DPH: 548 Kč
Loading...