Herba medica Shi take - 300 mg, 100 tbl.

Podporuje vylučování toxických látek z organismu

Doplněk stravy

Produkt Shi Take od Herba medica je doplněk stravy na bázi čínské houby shiitake. Houba Shiitake má poměrně pevnou strukturu buněk, což je dáno v důsledku vysokého obsahu polysacharidů. Je velmi bohatá na potřebné esenciální aminokyseliny, minerální látky i vitamíny skupiny B a také provitamín D2. Dalšími látkami, které je možné najít v Shiitake jsou např. purinový alkaloid eritadenin, polysacharidy ‒ beta glukany, kam se řadí lentinany aj. Dlouhodobým testováním bylo zjištěno, že 30% je pro terapeutické účely optimální. Nižší koncentrace (10%) je méně účinná, vyšší koncentrace (40%) je vždy na úkor ostatních účinných látek a dochází k posunu účinku konkrétní houby. Polysacharidy jsou aktivní látkou s podpůrnými účinky u houby shiitake. Polysacharid, který je obsažen v shiitake se nazývá lentinan. Lentinan má různé vlastnosti - napomáhá oslabené imunitě, je vhodný při artritidě, působí protirakovinně, hlídá cholesterol, působí proti únavě a mírní příznaky při otravě houbami. Shiitake je vhodné brát  při chronickém únavovém syndromu, po chemoterapii a radioterapii, při práci v znečištěném prostředí.

Shiitake je dřevokazná stopkovýtrusá houba rostoucí na spadaných stromech či pařezech. V Japonsku rozeznávají dva typy Shiitake, více ceněný donko s uzavřeným kloboučkem a koshin, který má klobouček otevřený. V dnešní době se Shiitake pěstuje komerčně v kontrolovaných pěstírnách, neboť poptávka po ní je obrovská. První zmínky o Shiitake pocházejí z období před 2000 lety v dílech čínské medicíny.

Obsahuje

  • 300 mg, sušená plodnice Shiitake (Lentinus edodes) – pomáhá zlepšit přirozenou obranyschopnost, má příznivý vliv na hladinu cholesterolu, má příznivé účinky při nachlazení.

Dávkování

1x-3x za den 1 tabletu. Děti od 6 let: 1 tabletu za den.

Upozornění

Výrobek není určen pro děti do 6 let. Ukládat mimo dosah dětí! Skladujte v suchu. Není určeno jako náhrada pestré stravy!

Balení

100 tablet

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze

Herba medica Shi take - 300 mg, 100 tbl.

Přírodní doplněk stravy

Rostlinné a bylinné složení
 

Zakoupíte v lékárnách Pilulka

  • Výrobce: Herbamedica
  • EAN: 3800201610476
  • Dostupnost: Skladem, odesláno do 24 hodin
  • 389 Kč
  • Cena bez DPH: 338 Kč
Loading...