• Sleva

Flex Code Gold 500 ml, kloubní výživa

819,00 Kč
849,00 Kč
S DPH

✔ Kloubní výživa pro zdravé klouby
✔ 400 mg hydrolyzovaného kolagenu
✔ 70 mg kyseliny hyaluronové 
✔ Maximum aktivních látek na 20 ml

Výhodné balení 2+2

Počet
Skladem

 • Zdarma nad 1500 Kč
  Zdarma nad 1500 Kč
 • Dárky k objednávce
  Dárky k objednávce

Doplněk stravy

Extrémně silná kloubní výživa Flex Code Gold s vysokým podílem hydrolyzovaného kolagenu, nízkomolekulární kyselinou hyaluronovou, glukosamin sulfátem, chondroitin sulfátem a MSM. Kombinace s kurkuminem je optimální pro zmírnění zánětů a bolesti kloubů.

 • ✔ Komplexní kloubní výživa s obsahem všech aktivních látek v maximální dávce.
 • ✔ 400 mg hydrolyzovaného kolagenu v denní dávce 20 ml.
 • ✔ 70 mg nízkomolekulární kyseliny hyaluronové.
 • ✔ S kurkuminem a kyselinou boritou.
 • ✔ Extrémně silné složení pro silné klouby a chrupavky.

Složení v denní dávce20 ml
Glukosamin sulfát 2KCl 1200 mg
Chondroitin sulfát 1200 mg
MSM 1200 mg
Hydrolyzovaný bovinní kolagen (typ II) 400 mg
Kyselina hyaluronová (hyaluronát sodný) 8-50 kDa 70 mg
Kurkumin 10 mg
Bór 3 mg
voda, koncentrát z černého rybízu, citrónový koncentrát, kyselina citronová (kyselina), oxid křemičitý, sorbát draselný (konzervant), sukralóza, benzoát sodný.

Dávkování

2x 10 ml denně (2 polévkové lžíce), rozpustit ve 250 ml vody při, nebo po jídle. Doporučená doba podávání je 3 měsíce. 

Balení 

500 ml

Složky

Hydrolyzovaný kolagen (typ II)

Hydrolyzovaný kolagen je kolagen, který prošel procesem zvaný hydrolýza, který rozkládá jednotlivé hydrolyzované kolagenové peptidy tak, aby se maximalizovala absorpce tělem. Jak stárneme, produkce kolagenu se začíná přirozeně zpomalovat, což zvyšuje určité známky stárnutí, jako je bolest kloubů. Hydrolyzovaný kolagen ve Flex Code Gold  je kuřecí kolagen typu II. Typ II primárně napomáhá budovat chrupavku, která je součástí pojivových tkání. Užívání kolagenu je snadný způsob, jak zvýšit jeho hladinu v těle a oddálit kloubní potíže. 

Nízkomolekulární kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová, též nazývaná hyaluronan, je doporučována ortopedy pro její schopnost zmírnit bolesti kloubů. Kyselina hyaluronová se nachází v celém těle. Všechny kosti a chrupavky ji také obsahují, s obzvláště vysokým množstvím v hyalinní chrupavce. Vysoká množství jsou v synoviální tekutině, která je známá jako motorový olej v těle, protože je vylučována synoviálními membránami kolem kloubů. Její hlavním úkolem je zadržování vody. Označení nízké molekulární váhy platí u této látky pro substance s méně než 1 000 000 daltonů (1 MDa). Kyselina hyaluronová ve Flex Code Gold obsahuje látku s 8 000 až 50 000 Daltonů, neboli 8 až 50 kDa.

Glukosamin sulfát 2KCl

Glukosamin je sloučenina, která se přirozeně nachází v chrupavce kloubů, vytvořená z řetězců cukrů a bílkovin vázaných dohromady. Působí jako jeden z přirozených tlumičů šoku a kloubní lubrikant, což nám umožňuje se pohybovat s minimální bolestí kloubů, kostí a svalů. Jako jeden z nejlepších přírodních doplňků stravy pro klouby se často používá při kloubních potížích související s věkem. Některé důkazy naznačují, že glukosamin napomáhá chránit kloubní chrupavku obklopující kosti, působí při bolesti, zlepšuje fyzické funkce a aktivity u lidí s poruchami kostní tkáně nebo u těch, kteří jsou nejvíce ohroženi úbytkem kostní hmoty, jako jsou ženy středního věku a starší ženy.

Chondroitin sulfát

Chondroitin sulfát je chemická látka, která se nachází v chrupavce kolem kloubů a vyrábí se obvykle z živočišných zdrojů. Některé výzkumy naznačují, že užívání chondroitin sulfátu denně nesnižuje bolest svalů po cvičení u mužů. Chondroitin se přirozeně vyskytuje ve vašem těle. Je to důležitá součást chrupavky a dodává jí pružnost tím, že jí pomáhá udržet vodu. Laboratorní studie zjistily, že chondroitin může snížit aktivitu enzymů a látek, které štěpí kolagen v kloubech. Jiné studie ukázaly, že má několik protizánětlivých vlastností.

MSM (Methylsulfonylmethane)

MSM je bohatý na organickou síru, důležitý stavební prvek pro zdravé kosti a klouby, a je velmi užitečný pro váš imunitní systém. Laboratorní studie zjistily, že MSM má antioxidační vlastnosti. Síra, která je hlavní složkou MSM, hraje důležitou roli při výrobě kolagenu a glukosaminu, které jsou životně důležité pro zdravé kosti a klouby a pro produkci imunoglobulinů, které pomáhají imunitnímu systému.

Kurkumin

Pravděpodobně nejsilnějším aspektem kurkuminu je jeho pozitivní vlastnosti při zánětu. Výsledek studie, která hodnotila několik protizánětlivých sloučenin zjistila, že kurkumin patří mezi nejúčinnější přirozené protizánětlivé sloučeniny.

Bór

Bór snižuje ztrátu vápníku. Vzhledem k tomu, že vápník je odebírán hlavně z kostí a zubů, může být nedostatek bóru důležitým faktorem při artritidy, osteoporózy a zubního kazu.

Upozornění

Ukládejte mimo dosah dětí! Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy! Doplňky stravy by neměly být používány jako náhrada různorodé a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování! Nevhodné pro osoby se zvýšenou citlivosti na jednotlivé složky.

3800201613026

Specifické reference

Ke stažení

SZU Certifikát - Gold

SZU Certifikát - Flex Code Gold

Ke stažení (689.22k)

Mohlo by vás také zajímat