Doplněk stravy

Shi Take od Herba medica je doplněk stravy s obsahem čínské houby shiitake.

Houba shiitake má poměrně pevnou strukturu buněk, což je dáno v důsledku vysokého obsahu polysacharidů. Je velmi bohatá na potřebné esenciální aminokyseliny, minerální látky i vitamíny skupiny B a také provitamín D2. Dalšími látkami, které je možné najít v shiitake jsou např. purinový alkaloid eritadenin, polysacharidy ‒ beta glukany, kam se řadí lentinany aj. Dlouhodobým testováním bylo zjištěno, že 30% je pro terapeutické účely optimální. Polysacharid, který je obsažen v shiitake se nazývá lentinan.

Shiitake je dřevokazná stopkovýtrusá houba rostoucí na spadaných stromech či pařezech. V Japonsku rozeznávají dva typy houby shiitake, více ceněný donko s uzavřeným kloboučkem a koshin, který má klobouček otevřený. V dnešní době se shiitake houby pěstují komerčně v kontrolovaných pěstírnách, neboť poptávka po nich je obrovská. První zmínky o shiitake pocházejí z období před 2000 lety v dílech čínské medicíny.

Obsahuje

  • 300 mg, sušená plodnice Shiitake (Lentinus edodes) – pomáhá k přirozené obranyschopnosti organismu, má příznivý vliv na hladinu cholesterolu a příznivé účinky při nachlazení.

Dávkování

1x-3x za den 1 tabletu. Děti od 6 let: 1 tabletu za den.

Upozornění

Výrobek není určen pro děti do 6 let. Ukládat mimo dosah dětí! Skladujte v suchu. Není určeno jako náhrada pestré stravy!

Balení

100 tablet

Hmotnost 0,150 kg

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.

Mohlo by se vám také líbit...