Doplněk stravy

Shi Take od Herba medica je doplněk stravy s obsahem čínské houby shiitake.

Houba shiitake má poměrně pevnou strukturu buněk, což je dáno v důsledku vysokého obsahu polysacharidů. Je velmi bohatá na potřebné esenciální aminokyseliny, minerální látky i vitamíny skupiny B a také provitamín D2. Dalšími látkami, které je možné najít v shiitake jsou např. purinový alkaloid eritadenin, polysacharidy ‒ beta glukany, kam se řadí lentinany aj. Dlouhodobým testováním bylo zjištěno, že 30% je pro terapeutické účely optimální. Polysacharid, který je obsažen v shiitake se nazývá lentinan.

Shiitake je dřevokazná stopkovýtrusá houba rostoucí na spadaných stromech či pařezech. V Japonsku rozeznávají dva typy houby shiitake, více ceněný donko s uzavřeným kloboučkem a koshin, který má klobouček otevřený. V dnešní době se shiitake houby pěstují komerčně v kontrolovaných pěstírnách, neboť poptávka po nich je obrovská. První zmínky o shiitake pocházejí z období před 2000 lety v dílech čínské medicíny.

Obsahuje

  • 300 mg, sušená plodnice Shiitake (Lentinus edodes) – pomáhá k přirozené obranyschopnosti organismu, má příznivý vliv na hladinu cholesterolu a příznivé účinky při nachlazení.

Dávkování

1x-3x za den 1 tabletu. Děti od 6 let: 1 tabletu za den.

Upozornění

Výrobek není určen pro děti do 6 let. Ukládat mimo dosah dětí! Skladujte v suchu. Není určeno jako náhrada pestré stravy!

Balení

100 tablet

Hmotnost 0,150 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Mohlo by se vám také líbit...